Застосування Цетрину дітям

На сьогоднішній день алергія надзвичайно поширене захворювання, зустрічаються з яким не тільки дорослі, а й діти.

Імунна система організму дитини налаштована на його постійний захист і коли вона сприймає який-небудь фактор як чужорідний, виникає алергічна реакція, яка тягне за собою порушення функцій дихальних шляхів або травної системи. Також дуже часто у дітей виникають кропив'янка або алергічний дерматит. Ці симптоми дуже тяжкі і часто дітки стають дратівливими і неспокійними, іноді навіть виникає безсоння [1]. Саме тому застосування Цетрину дітям з певного віку при алергії можливо і здатне швидко зменшити алергічну реакцію і поліпшити як їх фізичний так і психоемоційний стан.

Цетрин можна давати дітям при наступних алергічних захворюваннях [2]:

  • алергічний риніт і кон'юнктивіт, при яких виникає закладеність носа, нежить, чхання або сльозотеча, свербіння і набряклість очей. І алергічний риніт, і кон'юнктивіт можуть бути сезонним, коли організм реагує на пилок рослин і цілорічним, коли дратівливими факторами є побутові алергени.
  • кропив'янки, коли щічки малюка набувають яскраво червоного відтінку, а на шкірі з'являється висип у вигляді сверблячих пухирів.
  • набряку Квінке, який в деяких випадках може бути наслідком кропив'янки. Це надзвичайно небезпечний стан, так як може викликати набряк шкіри, слизових оболонок і викликати задуху.
  • полінозі, коли алергія проявляється цілим комплексом симптомів, серед яких риніт, кон'юнктивіт, дерматит і навіть проблеми з диханням.

При перших проявах вищеперелічених алергічних реакцій Цетрин здатний швидко зняти спазм гладких м'язів, усунути свербіж, набряк, сльозотечу і виділення з носа. Стан дитини приходить в норму вже через 20 хвилин після прийому препарату, так як саме через цей час починається його активна дія і триває 24 години [2, 4].

Цетрин з якого віку дітям - питання, яке турбує багатьох батьків, так як багато антигістамінні препарати мають вікові обмеження. Крім цього, дія препаратів першого покоління триває не більше 12 годин і з огляду на можливі наслідки їх прийому (пригнічений стан і сонливість) - це не найкращий вибір для дітей [3].

Чи можна давати дітям Цетрин в таблетках?

Це питання цікавить багатьох батьків. Так, Цетрин в таблетках дітям давати можна, починаючи з 6 років.

Цетрин 10 мг дітям слід приймати починаючи з 12 років.

Як приймати Цетрин дітям - ще одне хвилююче багатьох батьків питання. Відповідно до інструкції виробника, прийом їжі не впливає на абсорбцію цетиризину, тому не має принципового значення приймати Цетрин до або після їди.

Цетрин дітям дозування

Як правило, прийом антигістамінного препарату Цетрин повинен бути призначений лікарем, який в залежності від показань визначає необхідну дозу і тривалість курсу лікування або відповідно до інструкції виробника. Таким чином, з 6 до 12 років 10 мг Цетрин розділивши таблетку на ранковий і вечірній прийом і дітям з 12 років 10 мг препарату один раз на добу. Ліки слід запити невеликою кількістю води [2].

Джерела:

  1. Л.А. Разина, Е.Н. Супрун, Ю.С. Смолкин. Распространённые аллергические заболевания детей раннего возраста: особенности проявлений, применение антигистаминных препаратов, профилактическая вакцинация. «АЛЛЕРГОЛОГИЯ и ИММУНОЛОГИЯ в ПЕДИАТРИИ» № 3 (30), сентябрь 2012. https://medi.ru/info/8167/
  2. Инструкция по применению препарата Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  3. О. Полосьянц. Обзор антигистаминных средств первого и второго поколений: рациональный подход к использованию в клинической практике. https://www.lvrach.ru/2011/07/15435242/
  4. Поллиноз у детей: особенности течения и принципы лечения. Участковый врач, май 2015

ЦеИнт3-29/06/2017-ОТС