Застосування Цетрину дітям

На сьогоднішній день алергія надзвичайно поширене захворювання, зустрічаються з яким не тільки дорослі, а й діти.

Імунна система організму дитини налаштована на його постійний захист і коли вона сприймає який-небудь фактор як чужорідний, виникає алергічна реакція, яка тягне за собою порушення функцій дихальних шляхів або травної системи. Також дуже часто у дітей виникають кропив'янка або алергічний дерматит. Ці симптоми дуже тяжкі і часто дітки стають дратівливими і неспокійними, іноді навіть виникає безсоння [1]. Саме тому застосування цетиризину дітям з певного віку при алергії можливо і здатне швидко зменшити алергічну реакцію і поліпшити як їх фізичний так і психоемоційний стан.

Цетрин можна приймати дітям (6 років) при наступних алергічних симптомах [2]:

  • алергічний риніт і кон'юнктивіт, при яких виникає закладеність носа, нежить, чхання або сльозотеча, свербіння і набряклість очей. І алергічний риніт, і кон'юнктивіт можуть бути сезонними, коли організм реагує на пилок рослин, цілорічними, коли подразнювальними факторами є побутові алергени.
  • кропив'янки, коли щічки набувають яскраво червоного відтінку, а на шкірі з'являється висип у вигляді сверблячих пухирів.

Стан дитини може покращитися вже через 20 хвилин після прийому препарату, так як саме через цей час починається його активна дія і триває 24 години [2, 4].

Цетрин з якого віку дітям (6 років) - питання, яке турбує багатьох батьків, так як антигістамінні препарати мають вікові обмеження. Крім цього, дія препаратів першого покоління триває не більше 12 годин і з огляду на можливі наслідки їх прийому (пригнічений стан і сонливість) - це не найкращий вибір для дітей [3].

Чи можна приймати дітям Цетрин в таблетках?

Це питання цікавить багатьох батьків. Так, Цетрин в таблетках дітям давати можна, починаючи з 6 років.

Як приймати Цетрин дітям - ще одне хвилююче багатьох батьків питання. Відповідно до інструкції виробника, прийом їжі не впливає на абсорбцію цетиризину, тому не має принципового значення приймати Цетрин до або після їди.

Цетрин дітям: дозування

Як правило, прийом антигістамінного препарату Цетрин повинен бути призначений лікарем, який в залежності від показань визначає необхідну дозу і тривалість курсу лікування або відповідно до інструкції виробника. Таким чином, дітям з 6 до 12 років слід приймати Цетрин по 5 мг (половина таблетки) двічі на добу.
Дорослим та дітям від 12 років Цетрин слід приймати по 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу. Ліки слід запити невеликою кількістю води [2].

Джерела:

  1. Л.А. Разина, Е.Н. Супрун, Ю.С. Смолкин. Распространённые аллергические заболевания детей раннего возраста: особенности проявлений, применение антигистаминных препаратов, профилактическая вакцинация. «АЛЛЕРГОЛОГИЯ и ИММУНОЛОГИЯ в ПЕДИАТРИИ» № 3 (30), сентябрь 2012. https://medi.ru/info/8167/
  2. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  3. О. Полосьянц. Обзор антигистаминных средств первого и второго поколений: рациональный подход к использованию в клинической практике. https://www.lvrach.ru/2011/07/15435242/