Бронхіальна астма та Цетрин

Бронхіальна астма часто має алергічну природу і супроводжується різними алергічними захворюваннями і реакціями. Тому цікаво, чи можна приймати Цетрин при даних захворюваннях?

У розвитку багатьох випадків бронхіальної астми значна роль належить алергічному компоненту. Це може бути алергія на пилок, продукти харчування, побутові і промислові алергени, ліки і т.д., контакт з якими призводить до набряку і спазму бронхів (і, як наслідок, приступу астми у вигляді кашлю, задишки.[1].

Цетрин при бронхіальній астмі

Основу лікування бронхіальної астми становлять припинення контакту з алергеном, застосування препаратів з протизапальною дією, що усувають набряк, бронходілататорів, які розслаблюють спазмовані бронхи. і ін., яке призначить лікар. Використання подібних препаратів дозволяє лікарям здійснювати лікування бронхіальної астми навіть при явно вираженій алергічній природі захворювання без застосування антигістамінних засобів [2]. Тому антигістамінні препарати, в тому числі Цетрин, безпосередньо для лікування бронхіальної астми, як правило, не призначають.

Цетрин при астмі в поєднанні з іншими алергічними хворобами

Однак досить часто у людей з атопічною бронхіальною астмою крім патології дихальних шляхів зустрічаються і інші алергічні захворювання - алергічний кон'юнктивіт і / або риніт, дерматози або кропив'янка, основою лікування яких становлять саме антиалергічні препарати. У такій ситуації дуже важливо підібрати препарат, який успішно впорається з проявами алергії, які не посилюючи перебіг бронхіальної астми. Саме людям з подібним поєднанням діагнозів Цетрин підходить якнайкраще, оскільки він не тільки успішно усуває алергічні реакції, а й надає бронхорозшируючий ефект [4].

Цетрин може усувати індукований гістамином спазм бронхів при бронхіальній астмі легкого і помірного течії [4,5]. На додаток до перерахованого, антиалергічний ефект Цетрину розвивається швидко і триває більше доби, що дозволяє алергікам відчувати себе захищеними від загострення алергічного риніту або кон'юнктивіту до прийому наступної дози [4].

Проте, астматикам, які бажають брати Цетрин для лікування супутніх алергічних захворювань, необхідно обговорити можливість такої терапії зі своїм алергологом, пульмонологом або іншим лікарем.

Джерела:

  1. Г. Н. Дранник, Клиническая иммунология и аллергология, Одесса, Астропринт 1999г.
  2. И. Балаболкин. Комплексное лечение бронхиальной астмы. Лечащий врач №03/05. https://www.lvrach.ru/2005/03/4532275/
  3. https://www.rlsnet.ru/mnn_index_id_619.htm
  4. Інструкція по застосуванню препарату Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  5. Доступно по ссылке https://www.researchgate.net/publication/265744746_THE_EFFICACY_OF_CETIRIZINE_IN_THE_TREATMENT_OF_ALLERGIC_RHINITIS_AND_ALLERGIC_BRONCHIAL_ASTHMA. Дата обращения июнь 2017.