Цетрин

В інструкції до препарату Цетрин містяться необхідні відомості, які слід знати перед початком прийому препарату.

Цетрин: склад таблетки

У складі таблетки Цетрин можна виділити дві основні групи речовин: діюча речовина і допоміжні інгредієнти. Діючою речовиною таблетки є цетиризин - активна молекула з антиалергічним ефектом. Список допоміжних речовин включає сполуки, які використовуються для формування таблетки, збереження її фізико-хімічних властивостей, захисту діючої молекули від впливу факторів навколишнього середовища (світла і вологості) і ін.

Здебільшого це індиферентні сполуки, проте, для більш повної інформації про лікарський засіб, вони детально перераховані в інструкції до препарату.

Таблетки Цетрин: показання

Одна з головних цілей інструкції із застосування ліків полягає в тому, щоб чітко окреслити коло людей, яким ліки допоможуть запобігти розвитку, полегшити перебіг або повністю усунути певні захворювання. Для цього наводиться список хвороб і порушень, при яких, як правило, ефективний той чи інший препарат. У випадку з Цетрин, список показань включає наступні алергічні симптоми [1]:

  • Назальні симптоми сезонного та хронічного алергічного риніту (ринорея, свербіж у носі, чхання).
  • Неназальні симптоми, пов’язані з кон’юнктивітом.
  • Свербіж, кропив’янка різних типів, включаючи хронічну ідіопатичну кропив’янку.

Скільки разів на день пити Цетрин

Цетрин відноситься до групи тривало-діючих протиалергічних препаратів, ефект яких зберігається протягом 24 годин. Тому приймати Цетрин слід один 1 раз в день, по можливості в один і той же час доби.

Цетрин: протипоказання

Другим за важливістю розділом інструкції є перелік протипоказань, тобто станів, при яких застосування препарату забороняється. Чим більше цей список - тим менш безпечним може бути лікування.

Протипоказання до прийому Цетрин наступні: Підвищена чутливість до цетиризину, до будь-яких допоміжних речовин препарату, до гідроксизину або будь-яких похідних піперазину в анамнезі. Тяжке порушення функції нирок при кліренсі креатиніну менше 10 мл/хв.

Цетрин передозування / симптоми

Обов'язковою розділом інструкції є інформація про передозування препарату. У випадку з Цетрин, передозування настає після прийому дози 50 мг або вище і проявляється такими симптомами як сонливість, загальмованість реакцій, сухість в порожнині рота. Високі дози препарату можуть порушити сечовипускання і роботу кишечника, викликати головний біль, дратівливість і запаморочення. При підозрі на передозування таблеток Цетрин проводять промивання шлунка і призначають препарати, які усувають перераховані симптоми. У такій ситуації з прийомом високої дози препарату слід якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

Цетрин: термін придатності

Термін придатності препарату Цетрин становить два роки. Інформація про дату закінчення терміну придатності знаходиться на упаковці препарату. Після цієї дати препарат вважається непридатним для використання.

Цетрин: виробник, країна

Виробляє Цетрин всесвітньо відома індійська фармацевтична компанія Д-р Редді’с Лабораторіс Лтд. [2].

Джерело:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  2. Сайт компанії. https://drreddys.com.