Цетрин при алергічному кон'юнктивіті

Що таке кон'юнктивіт і чому він виникає

Кон'юнктивіт - це назва запального захворювання слизової оболонки ока - кон'юнктиви [1]. Ця оболонка починається на внутрішній поверхні верхньої повіки, поширюється на всю видиму частину ока і закінчується на внутрішній поверхні нижніх повік. Вона складається з кількох шарів клітин, практично повністю прозора і в здоровому стані не заважає і не відчувається при русі очних яблук.

Однією з основних функцій кон'юнктиви є захист високоточного органу зору від зовнішніх впливів. Тобто кон'юнктива приймає на себе основний "удар" при контакті очей з несприятливим фактором, а тому нерідко запалюється.

Запалення кон'юнктиви - кон'юнктивіт - викликають багато факторів, в тому числі [1, 2]:

 • патогенні мікроорганізми: бактерії, віруси;
 • травми ока;
 • хімічні речовини;
 • ультрафіолетової опромінення;
 • критичні температури (занадто високі або занадто низькі);
 • алергени і т.д.

На дію перерахованих факторів організм відповідає запальної реакцією. Зовні ці процеси проявляються симптомами кон'юнктивіту, включаючи:

 • почервоніння очей;
 • відчуття болю, різі, свербіння в очах;
 • сльозотеча;
 • поява виділень з очей.

Як лікувати кон'юнктивіт визначає лікар

Терапія кон'юнктивіту, яка призначається лікарем, зазвичай носить місцевий характер і має на увазі використання очних крапель або мазей з протизапальною, знеболюючою, ранозагоювальною, антисептичною та / або антибактеріальною дією. Рідше застосовуються засоби у вигляді капсул або таблеток, призначення яких - системна дія на організм, наприклад для досягнення противірусного або антибактеріального ефекту [2].

Цетрин при кон'юнктивіті

Будучи ефективним протиалергічним препаратом, Цетрин призначається для лікування запалення кон'юнктиви, який викликаний алергічними процесами. Тобто при алергічному кон'юнктивіті. [2, 4].

Алергічний кон'юнктивіт починається з свербежу в куточках очей, в подальшому свербіж поширюється на повіки. Спостерігається почервоніння повік, сльозотеча, можлива хворобливість в області надбрівних дуг [4].

Блокуючи рецептори гістаміну - головного медіатора алергії, розташованих у слизовій оболонці очей, Цетрин зменшує прояви алергічного процесу. В результаті прийому Цетрин відзначається поступове полегшення, а потім і повне зникнення таких симптомів алергічного кон'юнктивіту як свербіж, печіння, почервоніння очей, сльозотеча, що значно полегшує самопочуття хворого з алергією.

Цетрин використовується для лікування алергічного кон'юнктивіту у дорослих і дітей від 6 років [3].

Джерела:

 1. Ферфильфайн И.Л., Рыков С.А. Глазные болезни, лечение и профилактика. Справочник врачей общей практики, 2005 г.
 2. А. Пугачев. Аллергические конъюнктивиты. Лечащий врач №5/99. https://www.lvrach.ru/1999/05/4527784/
 3. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht