Цетрин при алергічному риніті

Що таке риніт і чому він виникає?

Риніт - це запалення слизової оболонки порожнини носа з гострим або хронічним перебігом, яке проявляється відчуттям закладеності носа, появою різних за кількістю, зовнішнім виглядом і складом виділень з носа і зниженням нюху.

При цьому запальний процес у слизовій оболонці носа може виникати під дією різних факторів. Найчастіше причиною риніту стають інфекційний процес (гострі вірусні, гострі і хронічні бактеріальні інфекції) і алергія. Рідше до розвитку риніту призводять травми і деформації носа, а також пухлини і поліпи.

В результаті дії несприятливих чинників в слизовій оболонці носа відбуваються значні зміни, що включають розширення судин, набряк, інфільтрацію слизової клітинами, типовими при запаленні (лейкоцитами).

Наслідком цих змін стають погіршення носового дихання, поява відчуття незадоволеності вдихом через ніс (закладеність носа), зниження функції нюху і поява густих або рідких, мізерних або рясних виділень з носа.

Як лікувати риніт? Звичайно ж краще звернутися до лікаря.

Зазвичай лікування риніту підрозділяється на два основних напрямки - симптоматичне (лікування, спрямоване на боротьбу з симптомами) і етіопатогенетичне (лікування, що впливає на причину виникнення і механізми розвитку хвороботворного процесу).

У ситуації з ринітом симптоматичне лікування полягає в застосуванні судинозвужувальних препаратів (назальні краплі, суспензії, спреї), які сприяють зниженню вираженості набряку і тимчасового зникнення або ослаблення основних симптомів риніту - закладеності носа і виділень. Проте, судинозвужувальні препарати відрізняються низькою тривалістю лікувального ефекту і обмеженим терміном застосування.

Цетрин при нежитю

Етіопатогенетичне лікування риніту передбачає вплив на причину хвороби і шляхи її розвитку. Так, якщо при інфекційну природу риніту лікарі призначають противірусні або антибактеріальні препарати, то при алергічних реакціях - антиалергічні засоби.

З усього перерахованого ясно, що різновидом нежитю, при якому ефективний антиалергічний препарат Цетрин, є алергічний риніт.

Цетрин при алергічному риніті

Причиною алергічного риніту, як видно з назви хвороби, є алергія, тобто надмірна реакція організму на певний алерген, який потрапив в організм людини через дихальні шляхи. Як правило, таким алергеном стають пилок рослин, домашній або книжковий пил, лупа / шерсть тварин, деякі гриби, а також газоподібні і зважені в повітрі хімічні речовини (наприклад, компоненти побутової хімії) і лікарські препарати. У відповідь на потрапляння алергену в організм запускається ряд процесів, що ведуть, в тому числі, до викиду медіатора алергії гістаміну, який взаємодіє зі спеціальними рецепторами на поверхні клітин слизової оболонки носа, провокуючи її запалення і набряк і, як наслідок, симптоми риніту [1] .

Основними проявами алергічного риніту є:

  • водянисті виділення з носа;
  • чхання;
  • закладеність носа;
  • свербіж в носі.

Цетрин: ефективність при алергічному риніті

Знання механізму розвитку алергічного риніту робить зрозумілою ефективність Цетрину при цій формі алергії. Цетрин - антигістамінний протиалергічний препарат - пов'язує рецептори до гістаміну, тим самим перешкоджаючи розвитку гістамін-опосередкованих реакцій.

Джерела:

  1. О. Зайцева. Аллергический ринит: диагностика и лечение. Лечащий врач №5/10. https://www.lvrach.ru/2010/05/13769862/
  2. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht