Цетрин при астмі в поєднанні з алергічними хворобами

Бронхіальна астма часто має алергічну природу і супроводжується різними алергічними захворюваннями і реакціями. Чи можна приймати Цетрин при даних захворюваннях?

У розвитку багатьох випадків бронхіальної астми значна роль належить алергічному компоненту. Це може бути алергія на пилок, продукти харчування, побутові і промислові алергени, ліки і т.д., контакт з якими призводить до набряку і спазму бронхів (і, як наслідок, приступу астми у вигляді кашлю, задишки.[1].

Основу лікування бронхіальної астми становлять припинення контакту з алергеном, застосування препаратів з протизапальною дією, що усувають набряк, бронходілататорів, які розслаблюють спазмовані бронхи. і ін., яке призначить лікар. Використання подібних препаратів дозволяє лікарям здійснювати лікування бронхіальної астми навіть при явно вираженій алергічній природі захворювання без застосування антигістамінних засобів [2]. Тому антигістамінні препарати, в тому числі Цетрин, безпосередньо для лікування бронхіальної астми, не призначають.

Однак досить часто у людей з атопічною бронхіальною астмою крім патології дихальних шляхів зустрічаються і інші алергічні захворювання - алергічний кон'юнктивіт і / або риніт, дерматози або кропив'янка, основою лікування яких становлять саме антиалергічні препарати. У такій ситуації дуже важливо підібрати препарат, який успішно впорається з проявами алергії, не посилюючи перебіг бронхіальної астми.

На додаток до перерахованого, антиалергічний ефект Цетрину розвивається швидко і триває добу, що дозволяє алергікам відчувати себе захищеними від загострення алергічного риніту або кон'юнктивіту до прийому наступної дози [4].

Проте, астматикам, які бажають приймати Цетрин для лікування супутніх алергічних захворювань, необхідно обговорити можливість такої терапії зі своїм алергологом, пульмонологом або іншим лікарем.

Джерела:

  1. Г. Н. Дранник, Клиническая иммунология и аллергология, Одесса, Астропринт 1999г.
  2. И. Балаболкин. Комплексное лечение бронхиальной астмы. Лечащий врач №03/05. https://www.lvrach.ru/2005/03/4532275/
  3. https://www.rlsnet.ru/mnn_index_id_619.htm
  4. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht