Цетрин від симптомів алергії

Алергія - реакція гіперчутливості, яка розвивається внаслідок посиленої і зміненої реакції імунної системи на найрізноманітніші речовини (пилок, домашній пил, шерсть тварин, продукти харчування, медикаменти, засоби вжитку та ін.), Які в нормі не викликають ніякої реакції і безпечні для більшості людей ... [1].

Точно також алергія (риніт, кон'юнктивіт) проявляється різними симптомами - від свербіння шкіри, кропив'янки, закладеності носа, рясних виділень з носа, сльозотечі, кашлю до анафілактичного шоку. І кожне з цих проявів, навіть саме «несерйозне», вимагає лікування.

Алергія: лікування симптомів

Звести до мінімуму неприємні прояви алергії цілком реально за допомогою прийому антигістамінних препаратів (якщо не вдається повністю видалити зі свого оточення речовини, які викликають алергію). Так буває, наприклад, у весняний період, під час цвітіння рослин. Якщо для багатьох людей це прекрасна пора буйства природи, то для пацієнтів, які страждають від сезонної алергії, або полінозу - це період кон'юнктивітів, ринітів і всіляких ускладнень, пов'язаних з цими станами. Адже в даному випадку неможливо уникнути контакту з алергеном, а в багатьох випадках - навіть визначити такі: багато ботанічніх видів починають цвісти одночасно.

У таких і багатьох подібних випадках доводиться застосовувати антигістамінні препарати - не від випадку до випадку, а регулярно. Лікарські засоби (першого покоління), полегшуючи прояви алергічної реакції, надають виражений седативний ефект - провокують стан, коли постійно хилить на сон. Беручи антигістамінні засоби першого покоління, ставало неможливо, наприклад, виконувати таку просту роботу як водіння автомобіля або навіть просто сконцентруватися на якомусь завданні [2].

Терапевтичний ефект цих антигістамінних засобів тривав відносно недовго, через що алергікам доводилося приймати повторну дозу, що додатково підвищувало ризик розвитку небажаних побічних реакцій [2].

На щастя, на сьогодні цю проблему допомогли вирішити ефективні антигістамінні засоби другого покоління, позбавлені ЦНС-недоліків своїх попередників: вони не чинять седативного ефекту, не вимагають підвищення дози або додаткового прийому. Препарат від алергії Цетрин відноситься саме до таких антигістамінних засобів.

Цетрин при алергії

Цетиризин (Цетрин) є одним з представників класу антигістамінних препаратів другого покоління - він ефективно запобігає симптомам алергії, так як діє швидко. Терапевтичний ефект Цетрину настає вже через 20 хвилин і при цьому триває 24 години [3]. Пролонгована дія ліків від алергії - це неймовірно важлива властивість, тому що забезпечує зручність застосування препарату - 1 раз на добу. Таку свободу як ніхто оцінять люди з сезонною алергією, а також з іншими формами цього захворювання, з яким доводиться стикатися як дорослим, так і дітям (від 6 років).

Цетрин при кропив’янці

Кропив'янка - одне з найбільш поширених проявів алергії, коли на шкірі з'являються висипання, почервоніння або навіть пухирі. При цьому кропив'янка супроводжується сильним свербінням, що не просто дискомфортно: ця алергічна реакція вкрай негативно позначається на якості життя, пригнічує психоемоційно, а деколи навіть призводить до депресії. У разі алергічної реакції необхідно звернутися в лікувальну установу. Дуже важливим є:

  1. усунення ймовірності контакту з алергеном, винуватцем розвитку алергічної реакції
  2. прийом ефективного антигістамінного препарату.

Цетрин, (цетиризин) при кропив’янці є одним з протиалергічних засобів, так як він має високу тропність до шкіри - це значить, що він добре діє на шкірні симптоми алергії. [5]

Цетрин - цетиризин, - при симптомах харчової алергії

Цетиризин при харчової алергії також довів свою ефективність особливо з огляду на той факт, що до появи харчової алергії (з ринітом, або кропив'янкою, або кон'юнктивітом) найбільш схильні діти [6] - а цетиризин володіє прийнятним профілем безпеки [4]. Однак, слід враховувати, що таблетки Цетрин показані дітям з 6 років.

Як приймати Цетрин при алергії

Препарат від алергії Цетрин випускається у формі таблеток по 10 мг. Дорослим і дітям старше 6 років добова доза препарату 10 мг (1 таблетка), приймати Цетрин необхідно запиваючи достатньою кількістю води. Можлива початкова доза 5 мг (1/2 таблетки). [3].

Те, наскільки довго доведеться приймати Цетрин при алергії, залежить від форми захворювання і ступеня його тяжкості, призначень лікаря.

Джерела:

  1. Г. Н. Дранник, Клиническая иммунология и аллергология, Одесса, Астропринт 1999г.
  2. О. Полосьянц. Обзор антигистаминных средств первого и второго поколений: рациональный подход к использованию в клинической практике. https://www.lvrach.ru/2011/07/15435242/
  3. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  4. Linda Bryant MClinPharm, PGDipHospPharmAdmin, PhD, FNZHPA, FNZCP, FPSNZ, MCAPA. Sedating antihistamines in children - not a good choice. JUNE 2013 JOURNAL OF PRIMARY HEALTH CARE. 162-163.
  5. И.С.Гущин. Цетиризин – эталон Н1-гистаминного средства. ГНЦ «Институт иммунологии ФМБА России», Москва, 2008г., с.4.
  6. Л.В. Лусс. Пищевая аллергия и пищевая непереносимость, терминология, классификация, проблемы диагностики и терапии. Доступно по ссылке https://medi.ru/info/12356/ дата обращения июль 2017.