Цетрин: діюча речовина

Діюча речовина протиалергічного препарату Цетрин, який показаний для симптоматичного лікування різних алергічних реакцій [1, 5, 6, 7], називається цетиризином. Цетиризин належить до класу ліків, які називаються антигістамінними препаратами. Дія таких лікарських агентів полягає в блокуванні специфічних клітинних рецепторів, що тягне за собою зниження синтезу гістаміну - основної речовини, що викликає різні алергічні симптоми в організмі [2].

Діюча речовина Цетрин усуває симптоми алергії

Цетиризин використовується для тимчасового полегшення симптомів полінозу, або сінної лихоманки (алергія на пилок, пил або інші речовини, що витають в повітрі), алергії на інші речовини (такі як пилові кліщі, лупа тварин, таргани і цвіль). Симптоми, які допомагає усунути цетиризин, включають чхання; нежить; свербіж шкіри, червоні, очі, що зудять відчуття в носі і \ або горлі. Цетиризин також використовується при свербінні, висипу і почервоніння шкіри при кропивниці.

Слід зазначити, що діюча речовина Цетрин цетиризин (як і багато інших аналогічних протиалергічних агентів) не виліковує саму кропив'янку або поліноз або інші алергічні реакції. Як і будь-який інший антигістамінний агент цетиризин сприяє зниженню проявів реакцій гіперчутливості, а в разі профілактичного прийому - запобігає їх розвитку [3].

Діюча речовина Цетрину: спосіб життя

Прийом діючої речовини Цетрину фактично не впливає на спосіб життя: при лікуванні алергії цим препаратом немає необхідності слідувати спеціальними дієтичними інструкціями. Можна приймати цетиризин або з їжею, або без неї. Деякі люди знаходять, що найбільш зручно приймати таблетки, запиваючи їх питною водою. При випадковому пропуску дози не слід хвилюватися, просто потрібно прийняти наступну дозу ліків, а потім продовжувати курс, як раніше - проте не слід приймати подвійну дозу одночасно, щоб компенсувати забуту дозу [3].

Діюча речовина Цетрину: відповідальний підхід до лікування

Якщо ви планує приймати будь-які інші препарати, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом, що вони не несуть ризик розвитку лікарських взаємодії в поєднанні з антигістамінним препаратом. Завжди слід дотримуватися обережності навіть при прийомі безрецептурних засобів: безліч ліків може збільшити ризик побічних ефектів інших препаратів.

Більшості людей необхідно приймати антигістамінний препарат лише деякий час, коли у них відзначаються симптоми алергії. Однак рекомендують продовжити прийом цетиризину, коли симптоми почали зменшуватися.

Діюча речовина Цетрин: рідкісні побічні ефекти

У більшості випадків використання цетиризину не сполучена з якимись небажаними побічними ефектами. Так, при використанні цього антигістамінного препарату в рекомендованих дозах, побічні реакції відзначаються з частотою менше 1 випадку на 10 осіб. Ми перерахуємо їх для більшої зручності в таблиці, супроводивши також рекомендаціями.

Побочні реакції Засоби першої допомоги
Відчуття втоми, сонливості або запаморочення Не водіть і не використовуйте транспортні засоби. Не вживайте алкоголь
Сухість в роті Спробуйте жувати жувальну гумку без цукру або смоктати льодяники без цукру
Головний біль Пийте багато води і попросіть лікаря або фармацевта рекомендувати відповідний знеболюючий препарат. Якщо головний біль не вщухає, поговоріть зі своїм лікарем
Відчуття болю в животі (черевної порожнини) Дотримуйтеся простої, але якісної дієти, уникайте жирної або гострої їжі
Діарея Пийте воду в достатній кількості

Поговоріть з вашим лікарем, якщо будь-яка з перерахованих побічних дій вас турбує [4].

Джерела:

  1. Цетрин: инструкция http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Cetirizine https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a698026.html
  3. Cetirizine https://www.drugs.com/cdi/cetirizine.html
  4. About cetirizine https://patient.info/medicine/cetirizine-for-allergies
  5. Ю.М. Мостовой. Аллергический ринит в практике семейного врача. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Жовтень, 2013 р.
  6. M. Sharma, C. Bennett, S.N. Cohen, B. Carter. Применение антигистаминных препаратов при хронической спонтанной крапивнице. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Спецвипуск № 1 2016
  7. И. М. Корсунская, Е. В. Дворянкова, К. Т. Плиева, О. О. Мельниченко, С. В. Панюкова. Кожный зуд: что нужно знать врачу первичного звена. Участковый врач. Февраль, 2016

ЦеИнт23-29/06/2017-ОТС