Цетрин і цетиризин: в чому різниця?

Людині, далекій від медицини, важко розібратися в найменуваннях препаратів, а тим більше - в назвах їх діючих речовин, які часом неможливо правильно вимовити з першої спроби.

Це ж стосується і питання різниці між Цетрином і цетиризином, якої насправді ... немає: перше - це назва антигістамінного (протиалергічного) препарату, друге антигістамінної речовини, яку містить цей препарат.

Цетрин і цетиризин: різниця в назвах

Цетрин [1] - сучасний антигістамінний препарат останнього (другого) покоління, застосування якого показано при різних видах алергії. Зокрема, Цетрин знімає назальні симптоми сезонного і хронічного алергічного риніту (ринорея, свербіж у носі, чхання), неназальні симптоми, пов'язані з алергічним кон'юнктивітом. Крім перерахованого, Цетрин показаний при таких симптомах, як свербіж шкіри, кропив'янка різних типів, в тому числі ідіопатична (причини якої не з'ясовані) кропив'янка. Терапевтична дія препарату Цетрин зумовлює його активний інгредієнт - цетиризин.

Цетиризин [2, 3] латинська назва Cetirizine - фармакотерапевтический агент, який відноситься до групи конкурентних антагоністів гістаміну: він блокує H1-гістамінові рецептори і таким чином запобігає розвитку і / або полегшує перебіг алергічних реакцій.

Гістамін - той самий медіатор алергії, який відповідає за більшість проявів реакцій гіперчутливості. Зокрема, гістамін може спровокувати такі симптоми алергії, як нежить, чхання, свербіж, сльозяться очі і т.д. Блокуючи H1-гістамінові рецептори, цетиризин попереджає розвиток проявів алергії.

Антигістамінна дія - не єдиний ефект цетиризина, який полегшує життя алергікам. На додаток до основної терапевтичної властивості це лікарська речовина також інгібує (пригнічує) пізню фазу агрегації еозинофілів в шкірі і кон'юнктиві пацієнтів, які страждають від алергічних реакцій, тим самим полегшуючи такі прояви як свербіж і сльозотеча. [4]

Джерела

  1. Цетрин: инструкция http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Цетиризин (Cetirizine): инструкция, применение и формула https://www.rlsnet.ru/mnn_index_id_619.htm
  3. Cetirizine https://www.drugs.com/cetirizine-hcl.html
  4. Т.Г. Федоскова. Антигистаминные препараты: мифы и реальность. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Березень, 2013

ЦеИнт28-29/06/2017-ОТС