Цетрин і закладеність носа при алергії

Закладеність носа - синдром, що супроводжує левову частку захворювань носа: інфекційно-запальних, алергічних, токсичних, обумовлених недоліками розвитку носових шляхів, новоутвореннями і т.д. [1].

Вільне носове дихання абсолютно необхідно для нормального самопочуття людини. Закладеність носа, обмежуючи обсяг повітря для легеневого дихання, знижує забезпечення повітрям всього організму і викликає накопичення вуглекислого газу (СО2). Побічними ефектами тривалого дихання через рот можуть бути розвиток супутніх захворювань дихальних шляхів. Більш того, постійна закладеність носа у дітей може призвести до сумних віддалених наслідків, пов'язаних з порушенням процесів формування лицьового скелета і розвитку головного мозку, для яких дуже важливо, щоб вдихаємо повітря надходив в організм саме через ніс [1].

Закладеність носа при алергії

Алергічним ринітом називають захворювання, коли в розвитку закладеності носа провідну роль відіграє алергія. Алергічний риніт може бути сезонним, провідну роль відіграють алергени пилку рослин, тому його часто називають поліноз (від англ. Pollen - пилок). Також алергічний риніт може бути цілорічним і пов'язаним з алергенами житла. На відміну від інфекційно-запальної закладеності носа при ГРЗ, причиною набряку слизової оболонки носа при алергічному риніті стає алергічна реакція у відповідь на взаємодію "алерген-організм". Місцем такого контакту стає порожнина носа, тому і основні симптоми захворювання пов'язані з цим органом. Крім закладеності носа алергічний риніт супроводжують рідкі виділення з носа, свербіж, чхання, сльозотеча, свербіж в носі і очах і т.д. [2]. Однак не варто самостійно встановлювати діагноз при будь-яких симптомах тому рекомендується звертатися до лікаря за консультацією.

Як правило, загострення при сезонному алергічному риніті є нетривалими, так як пов'язані вони з сезонною присутністю пилку рослин, комах і спор грибів в повітрі. Розроблено цілий арсенал лікарських препаратів для усунення симптомів алергічного риніту, першою лінією терапії є сучасні антигістамінні препарати [3]. До них відноситься препарат Цетрин. Цетрин, як цетиризин, пригнічує симптоматику сезонного алергічного риніту, пригнічуючи чхання, відчуття свербіння в носі, виділення слизу і закладеність носа. Одночасно з цим він зменшує свербіж, почервоніння очей і сльозотечу [4]. Цетрин випускається у вигляді таблеток. Лікування Цетрином підходить як для дорослих, так і для дітей від 6 років, у яких причиною закладеності носа є алергічний риніт [5].

Джерела:

  1. О. І. Усова, О. М. Охотнікова // Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. - 2017. - № 2. - С. 32-36. Доступно по ссылке http://www.irbis-nbuv.gov.ua/cgi-bin/irbis_nbuv/cgiirbis_64.exe, дата обращения июль 2017
  2. О.М. Охотнікова, Ю.І. Гладуш. Алергічний риніт у дітей: нагальні питання діагностики і терапії. Дитячий лікар 8 (45) 201, с. 14-26. Доступно по ссылке http://ir.nmapo.edu.ua:8080/jspui/bitstream/lib/1175/1/, дата обращения июль 2017.
  3. Аллергический ринит: клинические рекомендации. Здоров'я України. №11-12.2015. Доступно по ссылке http://health-ua.com/stati/allergiya-i-immunologiya/allergicheskiy-rinit-klinicheskie-rekomendatsii.html, дата обращения июль 2017.
  4. И.С.Гущин. Цетиризин – эталон Н1-антигистаминного средства. Москва. 2008г., с. 12.
  5. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht