Цетрин опис

В інструкції до препарату Цетрин містяться необхідні відомості, які варто знати перед початком прийому препарату.

Цетрин: склад таблетки

У складі таблетки Цетрин можна виділити дві основні групи речовин: діюча речовина і допоміжні інгредієнти. Діючою речовиною таблетки є цетиризин - активна молекула з антиалергічним ефектом. Список допоміжних речовин включає сполуки, які використовуються для формування таблетки, збереження її фізико-хімічних властивостей, захисту діючої молекули від впливу факторів навколишнього середовища (світла і вологості) і ін.

Здебільшого це індиферентні сполуки, проте, для більш повної інформації про лікарський засіб, вони детально перераховані в інструкції до препарату.

Таблетки Цетрин: показання

Одна з головних цілей інструкції із застосування ліків полягає в тому, щоб чітко окреслити коло людей, яким ліки допоможуть запобігти розвитку, полегшити перебіг або повністю усунути певні захворювання. Для цього наводиться список хвороб і порушень, при яких, як правило, ефективний той чи інший препарат. У випадку з Цетрин, список показань складається з 6 пунктів і включає наступні алергічні захворювання [1]:

  • Алергічний риніт (як сезонна, так і цілорічна форма);
  • Алергічний кон'юнктивіт;
  • Сінна лихоманка (друга назва - поліноз);
  • Кропив'янка, в тому числі ідіопатична, нез'ясованої причини;
  • Алергічні дерматози, які супроводжуються свербежем.

Скільки разів на день пити Цетрин

Цетрин відноситься до групи тривало-діючих протиалергічних препаратів, ефект яких зберігається протягом 24 годин. Тому приймати Цетрин слід один 1 раз в день, по можливості в один і той же час доби.

Цетрин: протипоказання

Другим за важливістю розділом інструкції є перелік протипоказань, тобто станів, при яких застосування препарату забороняється. Чим більше цей список - тим менш безпечним може бути лікування. В протипоказання до найбезпечнішим ліків значиться тільки індивідуальна непереносимість препарату. У випадку з таблетками Цетрин список показань включає, крім індивідуальної нестерпності компонентів, вагітність і період грудного вигодовування (через відсутність достовірних наукових даних про безпеку використання Цетрин в цій групі пацієнтів) і дітей до 6 років (тому що форма випуску - таблетки ).

Цетрин передозування / симптоми

Обов'язковою розділом інструкції є інформація про передозування препарату. У випадку з Цетрин, передозування настає після прийому дози 50 мг або вище і проявляється такими симптомами як сонливість, загальмованість реакцій, сухість в порожнині рота. Високі дози препарату можуть порушити сечовипускання і роботу кишечника, викликати головний біль, дратівливість і запаморочення. При підозрі на передозування таблеток Цетрин проводять промивання шлунка і призначають препарати, які усувають перераховані симптоми. У такій ситуації з прийомом високої дози препарату слід якомога швидше звернутися за медичною допомогою.

Цетрин: термін придатності

Виробник не відповідає за ефекти і наслідки застосування простроченого препарату, тому дуже важливо враховувати термін придатності препарату Цетрин, який становить два роки. Інформація про дату закінчення терміну придатності знаходиться на упаковці препарату. Після цієї дати препарат вважається непридатним для використання.

Цетрин: виробник, країна

Виробляє Цетрин всесвітньо відома індійська фармацевтична компанія Др. Редди'с Лабораторис Лімітед, акції якої розміщуються на Нью-Йоркській біржі [2].

Джерело:

  1. Інструкція по застосуванню препарату Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Офіційний сайт www.cetrine.com.ua

ЦеИнт19-29/06/2017-ОТС