Цетрин при харчовій алергії

В наші дні все більше людей виявляють у себе непереносимість якихось продуктів. Досить часто причиною такої реакції на продукти харчування стає алергія.

Харчова алергія: в чому причина?

Харчова алергія - одна з найбільш широко поширених видів алергічної реакції з можливістю розвитку у людей будь-якого віку. Харчова алергія може набувати різних форм і найчастіше пов'язана з прийомом їжі, що містить білки [1]. В цілому, частота харчової алергії у середовищі сучасних дорослих людей становить 10%, а серед дітей - 20%, при цьому у 91% алергіків реакцію викликають один або два продукти [2].

Хоча до розвитку алергічної реакції може привести практично будь-яка їжа, був складений перелік продуктів, які найчастіше пов'язані з розвитком алергії.

До них, зокрема, відносяться: яйця, м'ясо курей, молоко, шоколад, цитрусові, морепродукти і арахіс.

При першому контакті організму з компонентами продуктів харчування відбувається реакція сенсибілізації - утворюються антитіла до алергенів. У наступні контакти з алергеном розвивається алергічна реакція, симптоми якої можуть бути різними: від кропив'янки до анафілактичного шоку [3].

В основі більшості випадків алергії лежить спадкова схильність. Спровокувати реалізацію цієї спадкової схильності можуть: надмірне вживання якогось продукту; алкоголь; захворювання, що змінюють роботу імунної системи; глистяні інвазії; інфекції. У ранньому дитинстві тригером харчової алергії можуть стати штучне вигодовування і раннє введення прикорму [2].

Симптоми алергії на їжу

Симптоми алергії можуть виникати дуже швидко, в інтервалі від декількох хвилин до однієї-двох годин після прийому їжі, до складу якої входить речовина-алерген. Харчова алергія проявляється шкірним свербінням, кропив'янкою, болями в животі, нудотою, блювотою, проносом, ознаками алергічного риніту (нежить, закладеність носа) або кон'юнктивіту; набряку Квінке.

Найбільш важким проявом харчової алергії є анафілактичний шок - раптове падіння артеріального тиску, смертельно небезпечне для людини [5].

Як зрозуміти, що в тебе харчова алергія

У разі, якщо прийом якогось продукту викликає погіршення самопочуття, дискомфорт і болі в животі, поява висипу на шкірі та інші алергічні симптоми, найімовірніше має місце алергія. У такій ситуації підозрілий продукт треба виключити з раціону і якомога швидше звернутися до лікаря, алерголога. Лікар детально розпитає вас, а потім обов'язково призначить аналізи (аналіз крові, шкірні проби), які допоможуть ідентифікувати причинний алерген і підібрати ефективну терапію.

Цетрин при харчовій алергії

Як і багато інших видів алергії, алергія на їжу тісно пов'язана з виробленням медіатора алергії гістаміну. Ця речовина впливає на клітини через особливі рецептори і викликає розвиток запальних реакцій. В результаті з'являються висипання, набряк, свербіж, риніт, кон'юнктивіт, порушується робота органів травлення і виникають інші симптоми алергії.

Щоб блокувати ефекти гістаміну при алергічному риніті, кон'юнктивіті, лікарі використовують протиалергічні засоби, які протидіють ефекту гістаміну, такі як таблетки Цетрин [4]. Цетиризин - діюча речовина препарату Цетрин - перешкоджає контакту гістаміну з клітинними рецепторами, пов'язуючи їх і захищаючи організм від розвитку і наслідків алергії. Серед переваг препарату - високі абсорбційні властивості, швидке настання ефекту (у 50% пацієнтів - протягом 20 хвилин, у 95% - протягом години), тривалість дії (більше 24 годин). Препарат приймають 1 раз на день, при цьому Цетрин може призначатися дорослим і дітям віком від 6 років. [4]

Джерела:

  1. Л. Лусс. Пищевая аллергия: проблемы диагностики и терапии. Лечащий врач №03/03. https://www.lvrach.ru/2003/03/4530131/
  2. Пищевая аллергия: первый аккорд аллергического марша. C.16-19. Журнал Участковый врач. Март 2016 г.
  3. Л. В. Лусс, О. И. Сидорович, К. С. Успенская. Пищевая аллергия и пищевая непереносимость: принципы диагностики и терапии. Лечащий врач №04/07. https://www.lvrach.ru/2007/04/4535014/
  4. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  5. Guidelines for the diagnosis and management of food allergy in the United States: report of the NIAID-sponsored expert panel. J Allergy Clin Immunol. 2010;126(6 Suppl):S1.