Цетрин при кропив’янці

Кропив'янка - це висип, яка з'являється на шкірі як симптом алергічної реакції. За зовнішнім виглядом вона нагадує плями, які утворюються на шкірі після опіку кропивою.

Чи допомагає при кропив'янці Цетрин?

Що таке кропив'янка?

Серед шкірних проявів алергічних реакцій найпоширенішим і впізнаваним є кропив'янка. Так називають червоні сверблячі висипи, яка або виникають в місці, де відбувся контакт з алергеном, або (частіше) охоплює значну поверхню шкірних покривів. З'явитися кропив'янка може відразу ж після взаємодії з причинним алергеном, але іноді між контактом і появою видимої висипу може пройти досить багато часу [1].

Чому виникає кропив'янка?

Найчастіше кропив'янка буває реакцією на харчові, лікарські та побутові алергени, але іноді причину появи висипу знайти не вдається, при цьому висип наполегливо з'являється знову і знову. У цьому випадку говорять про хронічну ідіоматичну кропив'янку, яку також відносять до алергічних захворювань людини.

Як розвивається кропив'янка?

Як і в розвитку інших алергічних симптомів, у появі кропив'янки велику роль відіграють біологічно активні речовини, зокрема - медіатор алергії гістамін. Гістамін викликає розширення дрібних шкірних судин, набряк шкіри, що веде до появи численних пухирів, що мають різні розміри і схильність до злиття. Також гістамін викликає свербіж - типовий супутник кропив'янки.

Зазвичай, якщо контакт з алергеном вдається перервати, тривалість існування кропив'янки не перевищує декількох годин, максимум кількох днів. У випадку з хронічною формою хвороби тривалість існування висипу може значно збільшуватися, при цьому захворювання схильне до рецидивів [1].

Цетрин при алергії на шкірі

З огляду на зв'язок між появою кропив'янки та вивільненням гістаміну, ефективним варіантом лікування кропив'янки є терапія з застосуванням антигістамінних препаратів, таких як Цетрин. Цетрин блокує рецептори до гістаміну, розташовані на поверхні клітин, тим самим перешкоджаючи реалізації його біологічних ефектів. Лікувальний ефект Цетрин розвивається вже через 20 хвилин після прийому таблетки всередину, що важливо, з огляду на неприємні відчуття, які супроводжують кропив'янку. Крім того, антиалергічну дію Цетрин триває більше доби, що забезпечує надійний захист навіть при повторному контакті з алергеном [2].

Цетрин від сверблячки

Крім кропив'янки існує ряд інших алергічних захворювань, що вражають шкіру і викликають сильний свербіж, наприклад, такі як нейродерміт і атопічний дерматит. У розвитку цих змін також бере участь гістамін, який викликає симптомокомплекс , що супроводжується свербінням, тому при їх лікуванні також ефективно використовується Цетрин. Цетрин при лікуванні сверблячих дерматозів може використовуватися як в поєднанні з іншими препаратами (наприклад, різними мазями), так і як окремий препарат, в залежності від виду терапії, яку порекомендує вам доктор.

Джерела:

  1. Л. Горячкина. Крапивница. Лечащий врач №09/03. https://www.lvrach.ru/2003/09/4530675/
  2. Инструкция по применению препарата Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/

ЦеИнт20-29/06/2017-ОТС