Цетрин: гормональний препарат чи ні

При виборі ліків від алергії люди часто задаються питаннями, як вибрати правильний засіб, і є чи гормональним обраний лікарський препарат?

Медикаментозне лікування алергічних захворювань розробляється протягом багатьох десятків років і на сьогоднішній день включає застосування декількох груп препаратів, в тому числі сучасних антигістамінних препаратів, які відносяться до першої лінії терапії сезонного алергічного риніту, рінокон'юнктівіта і кропив'янки [1, 2].

Антигістамінні препарати в терапії алергічних реакцій

В основі їх дії лежить вплив на клітинні рецептори основного медіатора алергії - гістаміну. Антигістамінні засоби блокують такі рецептори, не дають їм взаємодіяти з гістаміном і, тим самим, запобігають / гальмують розвиток алергічних реакцій. [4].

Сьогодні група антигістамінних препаратів представлена препаратами 1-го і 2-го покоління. На відміну від препаратів 1-го покоління, сучасні антигістамінні препарати 2-го покоління мають менший ризик побічних ефектів, типових для старіших препаратів, а також меншу кількість протипоказань і хороший профіль безпеки терапії. Сучасні антигістамінні препарати застосовуються практично при першій-ліпшій нагоді алергічних реакцій в якості складі основних лікарських засобів [4].

Цетрин: гормональний препарат чи ні?

На питання, виведене в заголовок цього розділу, відповідь однозначна - ні. Цетрин - це негормональний препарат, який належить до групи антигістамінних препаратів 2-го покоління з високою вибірковістю дії на рецептори 1-го типу до гістаміну і хорошим профілем безпеки [4]. Цетрин може використовувати тривалий час, тому він не накопичується в організмі і до нього не розвивається звикання [3].

Джерела:

  1. Zuberbier T et al. EAACI/GA²LEN/EDF/WAO Guideline for the definition, classification, diagnosis, and management of urticaria: the 2013 revision and update. Allergy. 2014 Jul;69(7):868-87.
  2. Clinical Practice Guideline: Allergic Rhinitis. Доступно по ссылке http://journals.sagepub.com/doi/pdf/10.1177/0194599814561600, дата обращения июнь 2017.
  3. Инструкция по применению препарата Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  4. И.С. Гущин. Цетиризин – эталон Н1-антигистаминного средства. Москва, 2008, с.2-3.

ЦеИнт13-29/06/2017-ОТС