Цетрин інструкція для дітей

Алергічні захворювання та реакції виникають не тільки у дорослих людей, але і у маленьких пацієнтів, при цьому лікування алергії у дітей кілька відмінно від аналогічного процесу у дорослих. Які правила прийому Цетрин містить інструкція для дітей?

Лікарська форма Цетрину

Найголовнішою відмінністю прийому Цетрину у дорослих і у дітей є вікові обмеження до застосування препарату. Таблетки Цетрин можна використовувати для лікування алергії у дітей у віці 6 років і старше, так як діти більш раннього віку (до 6 років) не завжди вміють ковтати таблетки і часто не справляються з цим важливим аспектом прийому твердого лікарського препарату. Таким чином, Цетрин в таблетках можна давати дитині 6 років, 7 років і т.д. і не можна давати дітям в 1 рік, 2 роки, 3-5 років [1].

Цетрин: доза для дітей

Другою важливою особливістю прийому Цетрину в педіатрії є правильний вибір дози. В цілому, згідно з інструкцією стандартна доза Цетрину для дітей від 6 років не відрізняється від дорослого дозування - 10 мг на добу, проте в деяких випадках лікар може порекомендувати почати лікування з дози 5 мг на добу. З огляду на тривалість дії препарату, приймати Цетрин в таблетках дитина повинна щодня з частотою один раз в день [1].

Швидкість розвитку і тривалість ефекту Цетрину

Згідно з інформацією про застосування Цетрину (інструкція для дітей), швидкість розвитку і тривалість ефекту препарату у дітей така ж, як і у дорослих: антиалергічна дія розвивається через двадцять хвилин і зберігається більше доби (більше 24 годин), тобто Цетрин є швидкодіючим препаратом з довгостроковим антиалергічним ефектом [1].

Час прийому Цетрин

Через те, що Цетрин не вступає у взаємодії з продуктами харчування, приймати таблетки Цетрин можна в будь-який час доби, не прив'язуючись до прийому їжі. Тобто препарат можна прийняти до, під час, після їди. Щоб таблетку було легше проковтнути, і щоб після проковтування таблетка швидше всмокталася - Цетрин рекомендується запивати склянкою чистої питної води.

Безпека прийому Цетрин

Особливістю таблеток Цетрин є безпека лікування як дорослих, так і дітей [4]. Згідно з інструкцією до препарату, Цетрин рідко сприяє появі побічних ефектів, а в разі появи небажаних реакцій більшість з них протікають в легкій формі і швидко зникають у міру прийому або після відміни препарату [1].

Тривалість прийому Цетрину у дітей

Чіткі обмеження по тривалості прийому в інструкції по застосуванню Цетрин у дітей не обмовляються. Тому при призначенні Цетрину дитині тривалість лікування треба обов'язково обговорювати з лікарем.

Показання до прийому Цетрину у дітей

Дуже важливо, щоб таблетки Цетрину брали тільки діти з показаннями до цього препарату, такими як алергічний риніт, алергічний кон'юнктивіт, свербіж, і кропив'янка. Схема прийому Цетрину при всіх цих захворюваннях одна і та ж - по 10 мг (або 5 мг - за рекомендацією лікаря) один раз в день, але терміни лікування можуть бути різними [1].

Який лікар може призначити Цетрин дитині

З огляду на приналежність Цетрину до антиалергічних препаратів, лікування таблетками Цетрин можуть призначити педіатр, дитячий алерголог, дерматолог, окуліст або ЛОР-лікар [3].

Джерела:

  1. Інструкція по застосуванню препарату Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Активное-действующее вещество / начало: цетиризин. https://amt.allergist.ru/cetirizin_l.html
  3. О. Полосьянц. Обзор антигистаминных средств первого и второго поколений: рациональный подход к использованию в клинической практике. https://www.lvrach.ru/2011/07/15435242/

ЦеИнт8-29/06/2017-ОТС