Цетрин показання

Антигістамінні препарати застосовуються для профілактики і лікування безлічі станів, однак у різних препаратів показання до застосування можуть бути різними. В яких випадках застосовується препарат Цетрин?

Беручи до уваги механізм дії Цетрин, як цетиризина, (блокада H 1-рецепторів до гістаміну, що грають провідну роль в розвитку алергічних реакцій), не дивно, що основні показання до застосування препарату - це різного роду алергічні захворювання: назальні симптоми сезонного і хронічного алергічного риніту , неназальні симптоми пов'язані з кон'юктивітом. Свербіж, кропив'янка різних типів, включаючи ідіопатичну кропив'янку [1].

Сезонний та цілорічний алергічний риніт. Алергічний риніт - це запально-алергічне захворювання слизової оболонки носа, яке проявляється відчуттям закладеності носа, нежиттю, сверблячкою в носі і чханням. При сезонній формі час появи симптомів збігається з графіком цвітіння і запилення вітром рослин, чий пилок і викликає алергічний риніт. Цілорічний варіант виникає у відповідь на дію алергенів домашнього пилу, шерсті тварин, деяких грибів і домашніх рослин і відрізняється практично постійною наявністю симптомів риніту [2].

Алергічний кон'юнктивіт. Це захворювання багато в чому схоже на алергічний риніт, з тією лише різницею, що місцем боротьби організму і алергену стає слизова оболонка очей. Як наслідок розвивається запалення кон'юнктиви - кон'юнктивіт, який проявляється почервонінням, появою болю, свербінням і відчуттям "піску", сльозотечею і "закисання" очей. Як і у випадку з алергічним ринітом, хвороба може носити сезонний або цілорічний характер [3].

Сінна лихоманка або поліноз. Це захворювання представляє комбінацію алергічного риніту і кон'юнктивіту і виникає як прояв алергії на пилок деяких рослин. Симптоми полінозу типові для залучених органів та включають закладеність носа, рідкі виділення з носа і очей, почервоніння очей, відчуття свербежу в очах і носі [4].

Кропив'янка. Кропив'янка - це шкірний варіант алергії, має вигляд почервоніння, яка може з'явитися на будь-якій ділянці шкіри, а іноді і на слизових оболонках. Хвороба може бути гострою або хронічною, виникає у відповідь на дію різних алергенів, але найчастіше - як прояв харчової або лікарської алергії [5].

Алергічні дерматози. Це група шкірних аллергозів, яка характеризується появою шкірної висипки, супроводжується вираженим свербінням і включає атопічний дерматит та нейродерміт. Атопічний дерматит часто поєднується з полінозом, алергічним ринітом і бронхіальною астмою. Нейродерміти нерідко супроводжують різні захворювання нервової системи [6].

Трохи вибивається з переліку "алергічних" показань до прийому Цетрину таке захворювання як хронічна ідіопатична кропив'янка. (ХІК) Цей вид кропив'янки не є однозначно алергічним захворюванням. Строго кажучи, причина виникнення ХІК достовірно невідома, і в даний час прийнято вважати, що в основі розвитку цієї хвороби лежать аутоімунні порушення. Однак в комплексі процесів, що ведуть до появи шкірного висипу, що зудить і інших симптомів ідіопатичної кропив'янки, бере активну участь гістамін, тому застосування антигістамінного препарату Цетрин при ХІК обгрунтовано.

Джерела:

  1. Інструкція по застосуванню препарату Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. О. Зайцева. Аллергический ринит: диагностика и лечение. Лечащий врач №5/10. https://www.lvrach.ru/2010/05/13769862/
  3. А. Пугачев. Аллергические конъюнктивиты. Лечащий врач №5/99. https://www.lvrach.ru/1999/05/4527784/
  4. Л. Горячкина. Лечение поллинозов. Лечащий врач №03/04. https://www.lvrach.ru/2004/03/4531143/
  5. Л. Горячкина. Крапивница. Лечащий врач №09/03. https://www.lvrach.ru/2003/09/4530675/
  6. https://dermatolog.guru/rastyazhki/dermatozy-raznovidnosti-i-foto.html

ЦеИнт5-29/06/2017-ОТС