Цетрин при сінній лихоманці

Цетрин - антигістамінний препарат 2-го покоління, в показаннях до якого зазначено серед інших симптоматичне лікування симптомів сінної лихоманки (алергічний нежить, неназальні прояви алергічного кон'юнктивіту).

Алергічний риніт має дві форми перебігу, які слід відрізняти одну від одної:

Сінна лихоманка - сезонна форма прояву алергії або поліноз. Симптоми сезонного полінозу найчастіше схильні розвиватися навесні, влітку і на початку осені і пов'язані з періодом цвітіння певних видів рослин.

Цілорічний алергійний риніт - не має настільки вираженої сезонності. Цю форму захворювання зазвичай пов'язують з пилом (побутовим або книжковим), пиловими кліщами, шерстю або епідермісом тварин, тарганами або цвіллю.

Деякі люди можуть страждати від обох форм алергічного риніту, причому протягом сезонів цвітіння подразнюючих рослин постійні симптоми у них погіршуються.

Симптоми сінної лихоманки: чхання, нежить, закладеність носа можуть супроводжувати сльозоточивість і зудом очей та губ. Дуже часто такі хворі скаржаться на апатію, втому (ці загальні симптоми розвиваються внаслідок недостатньої якості сну, що пов'язано з утрудненим диханням в результаті носової непрохідності). [2]

Причини, що викликають сінну лихоманку

Подразників, здатних спровокувати загострення сінної лихоманки - неймовірна кількість. На вулиці алергіків чекають такі поширені тригери полінозу, як пилок трав, квітів, дерев і чагарників. Певну небезпеку становлять і інші подразнюючі речовини, такі як сигаретний дим, парфумерні продукти і дизельне паливо, які можуть посилювати прояви алергічних симптомів. [2]

Симптоми сінної лихоманки або ризик загострень захворювання можна знизити, максимально обмеживши контакт з ними.

  • Тримати вікна квартири або будинку закритими в періоди цвітіння рослини-алергену (краще використовувати кондиціонер в будинку і автомобілі).
  • Носити сонцезахисні окуляри, щоб запобігти потраплянню пилку на слизову оболонку очей.
  • Після прогулянок приймати душ і мити голову.

Антигістамінні засоби при сінній лихоманці

Антигістамінні препарати полегшують симптоми сінної лихоманки, блокуючи рецептори, задіяні у розвитку алергічної реакції. Це «зупиняє» каскад алергічної реакції, і, отже, зменшує симптоми полінозу.

Антигістамінні засоби надзвичайно ефективні при лікуванні таких проявів сінної лихоманки, як свербіж, чхання, ринорея (нежить) і сльозоточивість.

Для лікування сінної лихоманки, в тому числі у дітей, рекомендують різні антигістамінні препарати другого покоління. Представником цього класу препаратів є цетиризин, а саме препарат Цетрин [4]. Цетиризин - антигістамінний засіб другого покоління, яке сприяє усуненню симптомів сінної лихоманки (нежить, закладеність носа, сльозоточивість і зуд очей) і володіє хорошим профілем безпеки. Це покоління препаратів вигідно відрізняється від антигістамінних препаратів першого покоління, тому вони знайшли широке застосування як у дітей так і у дорослих. [4].

Джерела:

  1. Цетрин: інструкція http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Allergic Rhinitis http://acaai.org/allergies/types/hay-fever-rhinitis
  3. Treating hay fever http://www.nhs.uk/Conditions/Hay-fever/Pages/Treatment.aspx
  4. Поллиноз у детей: особенности течения и принципы лечения. Участковый врач, май 2015

ЦеИнт37-29/06/2017-ОТС