Чим зняти симптоми алергії?

Цетрин - антигістамінний препарат другого покоління, призначений для симптоматичного лікування алергічного риніту, алергічного кон'юнктивіту та кропив'янки [1].

Що лікує Цетрин: поширені симптоми алергії

Терапевтична дія Цетрин заснована нa тому, що він блокує синтез певної запальної речовини в нашому організмі - гістаміну, який несе відповідальність за розвиток симптомів алергічної реакції.

Отже, основні покази для лікування препаратом Цетрин - назальні симптоми сезонного і хронічного алергічного риніту (ринорея, свербіж у носі, чхання), а також неназальні симптоми, пов'язані з алергічним кон'юнктивітом. Крім цього Цетрин ефективний проти свербіння, кропив'янку різних типів, включаючи ідіопатичну кропив'янку, тобто ту, причини якої встановити не вдалося. [1]

Лікування Цетрином, як правило, обмежене в часі: як тільки симптоми алергії сходять нанівець, прийом препарату можна припиняти. Більшості людей необхідно приймати антигістамінний засіб нетривалий період - тільки тоді, коли їм докучають прояви алергії.

Якщо ж, незважаючи на належний прийом препарату, симптоми алергії не знижуються, зверніться до свого лікаря. Так, наприклад, якщо прояви кропив'янки не проходять через 3 днів лікування, вам потрібна консультація фахівця (так само як і в ситуації, коли кропив'янка триває більше 6 тижнів). Негайно звертайтеся за медичною допомогою, якщо ваш стан погіршується або ви вважаєте, що у вас серйозна медична проблема (наприклад, дуже серйозна алергічна реакція / анафілаксія) [2].

Які особливості лікування Цетрином?

Хоча цетиризин класифікується як антигістамінний препарат, який не викликає загальмованості, в рідкісних випадках у деяких пацієнтів він може викликати сонливість. Якщо ви належите до їх числа і помітили, що страждаєте від сонливості, не керуйте транспортними засобами (навіть велосипедом) в період лікування алергії препаратом Цетрин.

Якщо ви вживаєте алкоголь під час, коли проходите лікування Цетрином (або будь-яким іншим антигістамінним засобом), майте на увазі, що спиртні напої можуть підвищити ризик розвитку побічних ефектів при прийомі антигістамінних препаратів. Тому, щоб отримати максимальну віддачу від лікування Цетрином, утримайтеся від вживання алкоголю на той термін, що ви приймаєте цей препарат.

Якщо ви плануєте якусь іншу терапію або проходження діагностики (особливо якщо це тести на алергію), обов'язково повідомте лікаря, що ви приймаєте зараз антигістамінний препарат [3].

Якщо вам цей препарат прописав ваш лікар, приймайте його за призначенням у відповідності рекомендаціями, зазначеними в інструкції. Не збільшуйте свою дозу і не приймайте цей препарат частіше, ніж зазначено в інструкції.

Як і будь-який інший лікарський засіб, Цетрин належить відповідним чином зберігати: в прохолодному сухому місці, далеко від прямих джерел тепла і світла, а також в недоступному для дітей місці.

Джерела:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  2. Cetirizine HCL http://www.webmd.com/drugs/2/drug-12065/cetirizine-oral/details#
  3. Cetirizine for allergies https://patient.info/medicine/cetirizine-for-allergies