Застосування Цетрину дітям

Імунна система організму дитини налаштована на його постійний захист і коли вона сприймає який-небудь фактор як чужорідний, може виникнути алергічна реакція, яка тягне за собою різні порушення функцій дихальних шляхів, травної системи і ін. Також дуже часто у дітей виникають кропив'янка або алергічний дерматит. Ці симптоми дуже тяжкі, і часто дітки стають дратівливими і неспокійними, іноді навіть виникає безсоння [1]. Саме тому застосування Цетрину дітям при алергії здатне швидко зняти алергічну реакцію і тим самим сприяти поліпшенню їх фізичного та психоемоційного стану.

Цетрин можна давати дітям при наступних алергічних захворюваннях [2]:

алергічний риніт і кон'юнктивіт, при яких виникає закладеність носа, нежить, чхання або сльозотеча, свербіння і набряклість очей. І алергічний риніт, і кон'юнктивіт можуть бути сезонним, коли організм реагує на пилок рослин і цілорічним, коли дратівливими факторами є побутові алергени.

кропив’янки, коли щічки малюка можуть набувати яскраво червоний відтінок, а на шкірі з'являється висип у вигляді сверблячих пухирів.

полінозі, коли алергія проявляється цілим комплексом симптомів, серед яких риніт, кон'юнктивіт, дерматит.

При перших проявах вищеперелічених алергічних реакцій Цетрин здатний швидко зняти свербіж, набряк, сльозотеча і виділення з носа. Вже через 20 хвилин після прийому препарату починається його активна дія і триває 24 години [2, 4].

Цетрин з якого віку дітям – питання, яке турбує багатьох батьків, так як багато антигістамінні препарати мають вікові обмеження. Крім цього, дія препаратів першого покоління триває не більше 12 годин і з огляду на можливі наслідки їх прийому (пригнічений стан і сонливість) - це не найкращий вибір для дітей [3].

Чи можна давати дітям Цетрин в таблетках

Це питання цікавить багатьох батьків. Так, Цетрин в таблетках дітям давати можна, починаючи з 6 років в рекомендованих лікарем дозах.

Цетрин 10 мг дітям можна приймати, починаючи з 6 років.

Як приймати Цетрин дітям – ще один хвилюючих багатьох батьків питання. Рекомендації щодо прийому слід отримати у лікаря. В інструкції із застосування зазначено, що, прийом їжі не впливає на повноту абсорбції цетиризину, тому не має принципового значення приймати Цетрин до або після їди.

Цетрин дітям дозування

Як правило, прийом антигістамінного препарату Цетрин повинен бути призначений лікарем, який в залежності від показань визначає необхідну дозу і тривалість курсу лікування або згідно із затвердженою інструкції виробника. Згідно з інструкцією приймати Цетрин (цетерізін) таблетки можна дітям з 6 років: 10 мг (1 таблетка) 1 раз на добу відповідно до рекомендацій лікаря.

Ліки слід запити невеликою кількістю води [2].

Джерела:

  1. Л.А. Разина, Е.Н. Супрун, Ю.С. Смолкин. Распространённые аллергические заболевания детей раннего возраста: особенности проявлений, применение антигистаминных препаратов, профилактическая вакцинация. «АЛЛЕРГОЛОГИЯ и ИММУНОЛОГИЯ в ПЕДИАТРИИ» № 3 (30), сентябрь 2012. https://medi.ru/info/8167/
  2. Инструкция по применению препарата Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/
  3. О. Полосьянц. Обзор антигистаминных средств первого и второго поколений: рациональный подход к использованию в клинической практике. https://www.lvrach.ru/2011/07/15435242/
  4. Поллиноз у детей: особенности течения и принципы лечения. Участковый врач, май 2015

ЦеИнт03-29/06/2017-ОТС