Спільне застосування

В реальному житті досить часто поширені ситуації, коли у однієї людини в один і той же час виникають і інфекція, і алергія. В цьому випадку дуже важливо підібрати таку схему лікування, яка дозволить одночасно впливати на обидва процеси, не завдаючи шкоди пацієнтові, тобто підібрати оптимальний протиалергічний і антибактеріальний препарат.

На жаль, в такій ситуації можна комбінувати далеко не всі антибіотики і антиалергічні препарати - деякі препарати з цих груп вступають в лікарські взаємодії, що знижує ефективність і безпеку як антиалергічної, так і протиінфекційної терапії.

Призначення Цетрину - вдалий варіант при спільному призначенні з деякими досить поширеними антибактеріальними препаратами. Проведено вивчення взаємодії цетиризину з еритроміцином і азитроміцином, яке не підтвердило фармакокінетичної взаємодії цих засобів з цетиризином [1]. Оскільки Цетрин, як цетиризин, практично не проходить перетворення в печінці, він також може застосовуватися в поєднанні з лікарськими препаратами, які вимагають метаболічних перетворень в печінці, практично без ризику конкуренції за ферменти цього життєво важливого органу [1,2]. Головна умова, що забезпечує хороший результат: терапія повинна бути призначена лікарем.

Джерела:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  2. В.В. Чопяк. Доказова імунопрофілактика та імунотропна терапія. Львів, 2013., с.336