Таблетки Цетрин - тривалість застосування

Для досягнення максимального ефекту від лікування дуже важливо чітко дотримуватися призначень лікаря та інструкції з прийому лікарського препарату, включаючи рекомендації по вибору дози, кратності і тривалості прийому. Тому потрібно знати, як правильно приймати таблетки Цетрин.

Як довго приймати Цетрин

Однозначних інструкцій по тривалості прийому таблеток Цетрин хворими з алергічними ринітом і кон'юнктивітом, кропив'янкою та іншими затвердженими показаннями не існує [1], і зазвичай тривалість курсу лікування препаратом залишається на розсуд лікаря. Можна лише сказати, що сприятливий профіль безпеки і доведена відсутність звикання при тривалому лікуванні препаратом дозволяють використовувати Цитрин так довго, як це потрібно для лікування конкретного захворювання. При курсовій терапії толерантність до антигістамінної дії цетиризину не розвивається.

Через скільки діє Цетрин

Після прийому таблеток Цетрин всередину протиалергічний ефект розвивається швидко - близько 20 хвилин *, незалежно від прийому їжі [1]. Така висока швидкість розвитку лікувального ефекту дуже важлива, тому що як правило ці препарати приймають, коли алергічні симптоми вже «є» і необхідно швидко від них позбутися.

Цетрин до або після їжі

Вивчення фармакологічних властивостей Цетрин показало, що прийом їжі не впливає на повноту всмоктування препарату в шлунково-кишковому тракті. І хоча прийом Цетрину одночасно або незабаром після прийому їжі знижує швидкість всмоктування препарату і його максимальну концентрацію в крові, ці зміни не мають клінічної значущості. Завдяки фармакологічним особливостям Цетрин, препарат можна приймати до, під час або після прийому їжі без шкоди для його ефективності. Для полегшення проковтування таблетки і всмоктування препарату в шлунково-кишковому тракті таблетку рекомендується запивати одною склянкою води (200 мл) [1].

Цетрин взаємодія

Ефективність та безпечність багатьох лікарських препаратів залежить від того, чи приймає хворий одночасно з ними інші лікарські засоби. Це пояснюється тим, що багато ліків, що використовуються в сучасній медицині, потрапляючи в печінку, проходять ланцюг перетворень за участю печінкових ферментів. Якщо через печінку одночасно проходить кілька таких препаратів, вони конкурують за печінкові ферменти і іноді - змінюють їх активність (підсилюють або послаблюють), що може привести до зміни лікувального ефекту і розвитку різних небажаних явищ [2]. На відміну від деяких інших антигістамінних препаратів Цетрин мінімально метаболізується за участю ферментів печінки, тобто він практично не вступає у взаємодію з іншими введеними ззовні речовинами, завдяки чому може прийматися в поєднанні з іншими видами медикаментозної терапії [3]. У терапевтичних дозах не спостерігається клінічно значущих взаємодій з алкоголем (при рівні алкоголю в крові 0,5 г / л), проте рекомендується уникати одночасного прийому препарату з алкоголем [1].

Таблетки Цетрин: скільки діють?

Цетрин - це антиалергічний препарат тривалої дії: він зберігає ефект протягом більше 24 годин, що дозволяє приймати таблетки один раз в день [1]. Курсове лікування препаратом Цетрин не викликає звикання, тобто не послаблює ефект препарату. Після відміни лікування пацієнт залишається під захистом Цетрину протягом періоду тривалістю до 3 діб, що важливо при лікуванні алергічних захворювань.

Джерела:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  2. Лекарственные взаимодействия, снижающие концентрацию лекарств. http://humbio.ru/humbio/har/0030254d.htm
  3. https://www.rlsnet.ru/mnn_index_id_619.htm

*Початок ефекту після прийому препарату 20 хвилин (у 50% пацієнтів), через 60 хвилин - у 95% пацієнтів, згідно інструкції для медичного застосування