Цетрин: діюча речовина

Діюча речовина Цетрину допомагає усуненню алергії

Цетиризин використовується для полегшення симптомів полінозу, або сінної лихоманки (алергія на пилок, пил або інші речовини, що витають в повітрі), алергії на інші речовини (такі як пилові кліщі, лупа тварин, таргани і цвіль). Симптоми, які допомагає усунути цетиризин, включають чхання; нежить; свербіж шкіри, червоні очі, що зудять відчуття в носі і \ або горлі. Цетиризин також використовується для лікування свербежу, висипу і почервоніння на шкірі при кропив’янці.

Слід зазначити, що діюча речовина Цетрину цетиризин (як і багато інших аналогічних протиалергічних агентів), сприяє зниженню проявів реакцій гіперчутливості, і запобігає їх розвитку [3].

Діюча речовина Цетрин: спосіб життя

Прийом діючої речовини Цетрину фактично не впливає на спосіб життя: при лікуванні алергії цим препаратом немає необхідності слідувати спеціальними дієтичними інструкціями. Можна приймати цетиризин або з їжею, або без неї. Деякі люди знаходять, що найбільш зручно приймати таблетки, запиваючи їх питною водою. При випадковому пропуску дози не слід хвилюватися, просто потрібно прийняти наступну дозу ліків, а потім продовжувати курс, як раніше - проте не слід приймати подвійну дозу одночасно, щоб компенсувати забуту дозу [3].

Діюча речовина Цетрин: відповідальний підхід до лікування

Якщо ви планує приймати будь-які інші препарати, проконсультуйтеся з лікарем або уточніть у фармацевта, що вони не несуть ризик розвитку лікарських взаємодій в поєднанні з антигістамінним препаратом. Завжди слід дотримуватися обережності навіть при прийомі безрецептурних засобів: безліч ліків може збільшити ризик побічних ефектів інших препаратів.

Більшості людей необхідно приймати антигістамінний препарат лише деякий час, коли у них відзначаються симптоми алергії. Питання про продовження прийому цетиризину, коли симптоми почали зменшуватися слід обговорити з лікарем

Діюча речовина Цетрин: рідкісні побічні ефекти

При використанні Цетрину в рекомендованих дозах, побічні реакції відзначаються з частотою менше 1 випадку на 10 осіб. Ми перерахуємо їх для більшої зручності в таблиці, супроводивши також рекомендаціями.

Побічні реакції Засоби першої допомоги
Почуття втоми, сонливості або запаморочення Не водіть і не використовуйте транспортні засоби. Не вживайте алкоголь
Сухість в роті Спробуйте жувати жувальну гумку без цукру або смоктати льодяники без цукру
Головний біль Пийте багато води і попросіть фармацевта рекомендувати відповідний знеболюючий препарат. Якщо головний біль не вщухає, поговоріть зі своїм лікарем
Відчуття болю в животі (черевної порожнини) Дотримуйтеся простої, але якісної дієти, уникайте жирної або гострої їжі
Діарея Пийте воду в достатній кількості

Поговоріть з вашим лікарем, якщо будь-яка з перерахованих побічних дій вас турбує [4].

Джерела:

  1. Цетрин: инструкция http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Cetirizine https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a698026.html
  3. Cetirizine https://www.drugs.com/cdi/cetirizine.html
  4. About cetirizine https://patient.info/medicine/cetirizine-for-allergies
  5. Ю.М. Мостовой. Аллергический ринит в практике семейного врача. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Жовтень, 2013 р.
  6. M. Sharma, C. Bennett, S.N. Cohen, B. Carter. Применение антигистаминных препаратов при хронической спонтанной крапивнице. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Спецвипуск № 1 2016
  7. И. М. Корсунская, Е. В. Дворянкова, К. Т. Плиева, О. О. Мельниченко, С. В. Панюкова. Кожный зуд: что нужно знать врачу первичного звена. Участковый врач. Февраль, 2016

ЦеИнт23-29/06/2017-ОТС