Цетрин: за рецептом чи ні?

Без рецепта - не означає без відповідальності

Цетрин - це ліки, лікарський препарат, який слід приймати після консультації з лікарем, і зберігати згідно з правилами. Тільки таким чином можна очікувати, що лікування симптомів алергії Цетрином пройде максимально ефективно і не буде супроводжуватися побічними ефектами.

В не залежності від того, чи прийняли ви рішення про прийом Цетрин самостійно або вам рекомендував цей препарат ваш лікуючий лікар, обов'язково потрібно ознайомитися з інструкцією із застосування і приймати його по призначенню потрібно відповідно рекомендаціям лікаря. Ніколи і ні за яких обставин не підвищуйте дозу і не приймайте цей препарат частіше, ніж зазначено в інструкції-вкладиші до препарату.

Цетрин: відповідальне самолікування

Як вже було сказано вище, Цетрин - надійний і безпечний препарат, що відрізняється високою селективністю. [3, 4] Однак навіть у поводженні з ним слід дотримуватися обережності - лікування симптомів алергії Цетрин (або будь-яким іншим антигістамінним засобом) слід сприймати як терапію якоїсь іншої хвороби - з усією серйозністю.

Хоча Цетрин - і безрецептурний препарат (або так званий ОТС-препарат, від абревіатури ОТС-drugs - out the counter drugs), лікування їм накладає певні обмеження. Так, наприклад, його не рекомендується «комбінувати» зі спиртними напоями. Тому слід відмовитися від спокуси випити навіть слабоалкогольний напій при використанні Цетрину: це хоч і незначно, але все ж підвищує ризик розвитку побічних ефектів (сонливість, запаморочення і т.д.).

Спиртні напої в цілому можуть підвищити ризик розвитку побічних ефектів при прийомі антигістамінних або будь-яких інших лікарських засобів. Тому, щоб швидко і комфортно позбутися симптомів алергії, утримайтеся від вживання алкоголю на той період, в який ви приймаєте Цетрин або будь-який інший антигістамінний препарат.

Поставити лікаря до відома!

Як вже говорилося, Цетрин - безрецептурний препарат: ви можете придбати його в аптеці без рецепта лікаря. Однак можливі ситуації, коли ваш лікуючий лікар повинен бути в курсі того, що ви приймаєте антигістамінний засіб. Особливо якщо ви плануєте проходити будь-яку іншу медикаментозну терапію або проводити діагностичні заходи (наприклад, тести на алергію), обов'язково повідомте лікаря, що ви приймаєте зараз антигістамінний засіб [2].

Правила зберігання

Як і будь-який інший лікарський засіб, Цетрин належить відповідним чином зберігати: в прохолодному сухому місці, далеко від прямих джерел тепла і світла. Крім цього важливо заховати Цетрин (як і всю домашню аптечку) в недоступному для дітей місці.

Джерела:

  1. Цетрин: инструкция http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. Cetirizine for allergies https://patient.info/medicine/cetirizine-for-allergies
  3. J-P. Tillement. Преимущества блокаторов Н1-рецепторов с низким объемом распределения. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Липень, 2014
  4. S.T. Holgate, G.W. Canonica, F.E.R. Simons, M. Taglialatela, M. Tharp, H. Timmerman, K. Yanai. Консенсус по антигистаминным препаратам нового поколения (CONGA): современное состояние проблемы и рекомендации. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Спецвипуск № 3 2015

ЦеИнт31-29/06/2017-ОТС