Цетрин: побічні дії

Можливі побічні ефекти Цетрину

Абсолютно будь-які ліки можуть викликати побічні ефекти і Цетрин - не виняток з цього правила, хоча його активна речовина відрізняється багатьма перевагами [3]. На щастя, подібні випадки побічних ефектів вкрай рідкісні, і може викликати легкий головний біль, тимчасове запаморочення або діарею [1].

Як правило, ці ефекти минущі і не вимагають окремого звернення до медичного фахівця. Проте, якщо який-небудь з перерахованих побічних ефектів зберігається або починає заважати вашому звичного способу життя обов'язково повідомте про це лікаря.

Вимагають уваги

Проконсультуйтеся з лікарем, якщо при прийомі антигістамінних препаратів відзначаються (і не проходять) наступні симптоми: сонливість; сухість в роті; стійка втома; біль в шлунку, проблеми зі сном.

Негайно зверніться до лікаря, якщо відзначається будь-який з серйозних побічних ефектів, що вказує на розвиток важкої алергічної реакції (висип, кропив'янка, свербіж, утруднене дихання, набряк рота, особи, губ або мови, незвичайна захриплість) [2].

Як виключити ризик побічних ефектів Цетрин

Щоб уникнути розвитку небажаних побічних ефектів при лікуванні алергії Цетрином досить дотримуватися «техніки безпеки», тобто елементарних запобіжних заходів.

Наприклад, встановлено, що в дуже рідкісних випадках цей антигістамінний препарат може викликати сонливість. Але також відомо, що ризик розвитку цього побічного ефекту підвищується, якщо поєднувати прийом препарату з алкоголем (а також деякими лікарськими засобами). Тому не вживайте алкоголь, поки ви використовуєте Цетрин.

Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж використовувати ліки, які можуть викликати сонливість (наприклад, снодійні, міорелаксанти), в той час як ви використовуєте засіб від алергії.

І нарешті, використовуйте цетрин (або будь-який інший протиалергічний засіб) з обережністю. Не керуйте транспортом і не виконуйте інші потенційно небезпечні завдання, що вимагають підвищеної концентрації уваги

Джерела:

1.Цетрин: інструкція http://cetrine.com.ua/instruction/

2.Cetirizine https://www.drugs.com/cdi/cetirizine.html

3.J-P. Tillement. Преимущества блокаторов Н1-рецепторов с низким объемом распределения. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Липень, 2014

ЦеИнт32-29/06/2017-ОТС