Цетрин при нежиті

Зазвичай нежить - рідкі виділення з носа, що представляють собою результат зміни продукції слизу - виникає як наслідок запалення слизової оболонки носа, також відомого як риніт [1]. У більшості випадків це запалення триває недовго і буває пов'язано з гострою вірусною інфекцією (ГРВІ). Такий нежить дійсно проходить через кілька днів, максимум тиждень, без особливих медичних втручань. Іноді хворі звертаються за допомогою назальних судинозвужувальних крапель, щоб полегшити дихання і поліпшити загальне самопочуття.

Однак є види нежиті, тривалість яких значно перевищує 7 днів і які обов'язково треба лікувати. Як правило, причиною такої проблеми стає хронічне запалення, травма носа, поліпи або алергія. Іноді люди з тривалою нежитю намагаються впоратися з ситуацією за допомогою самолікування, не підозрюючи, що ці варіанти нежиті вимагають підвищеної уваги з боку відповідного фахівця - алерголога або ЛОР-лікаря.

Чи допоможе Цетрин?

На питання, чи допоможе Цетрин при нежиті, відповідаємо - допоможе, але при цілком певному вигляді нежиті, відомому як алергічний риніт [2]. Причиною такого нежитю є алергічна реакція на різні речовини, найчастіше вдихувані через ніс разом з повітрям. У більшості випадків розвиток алергічного риніту і пов'язаного з ним нежиті стає наслідком реакції на пилок рослин і газоподібні хімічні сполуки, які потрапляють в наше тіло при диханні. Рідше таку алергію викликають речовини, що потрапляють в організм іншими шляхами, наприклад через травний тракт при алергії на ліки або на їжу.

Алергени викликають каскад реакцій, включаючи викид гістаміну, який виробляється спеціальними клітинами крові і тканин. Гістамін зв'язується з рецепторами клітин слизової носа, що призводить до припливу крові, набряку і появи симптомів алергічного риніту. Найчастіше на наявність алергічного риніту вказує поява рясних рідких і прозорих виділень з носа в поєднанні з сверблячкою в носі і почуттям закладеності носа. У 60-70% хворих на алергічний риніт відзначають одночасна поява симптомів кон'юнктивіту, включаючи почервоніння очей, сльозотеча і свербіж [3].

Як діє Цетрин при алергічному риніті?

Цетрин - це протиалергічний препарат 2-го покоління, що має в основі діючу речовину цетиризин. Антиалергічна дія Цетрину заснована на його здатності зв'язувати рецептори до гістаміну, розташовані на поверхні різних клітин.

Ефект Цетрину розвивається дуже швидко, у більшості хворих - приблизно через 20 хв після прийому таблетки, і тримається більше доби. Таким чином, Цетрин ефективний при нежиті, якщо причиною нежиті є алергічна реакція (алергія), і може використовуватися для лікування алергічної форми риніту у дорослих і дітей, починаючи з молодшого шкільного віку (від 6 років) [4]. Цетрин має високу специфічність до H1-рецепторів гістаміну та перевершує по ефективності інші відомі антигістамінні препарати, демонструючи один з найбільш прийнятних профілів безпеки [3].

Джерела:

  1. http://medportal.ru/enc/otolaryngology/rhinit/
  2. О. Зайцева. Аллергический ринит: диагностика и лечение. Лечащий врач %5/10. https://www.lvrach.ru/2010/05/13769862/
  3. Клінічне застосування цетиризину в лікуванні алергічного риніту. Реферативний огляд підготувала Наталія Купко. Дитячий лікар 2 (39) 2015: 1–10.
  4. Инструкция по применению препарата Цетрин. http://cetrine.com.ua/instruction/

ЦеИнт22-29/06/2017-ОТС