Цетрин при закладеності носа

Алергічний риніт є широко поширеним хронічним респіраторним розладом, що характеризується такими основними і відомими всім симптомами, як чхання, ринорея, закладеність і свербіж носа. Ці симптоми викликає запалення слизової оболонки носа, яке спровокував певний подразник (алерген, тригер). Іноді алергічний риніт пов'язаний з реакцією на кілька подразників.

Нерідко (у 60-70% пацієнтів) алергічний риніт супроводжується симптомами з боку слизової оболонки очей - сверблячкою, почервонінням, сльозотечею [2]. Алергічний риніт у дітей при відсутності лікування може призвести до більш тяжких наслідків розвитку бронхіальної астми, захворювань органів слуху.

Частота захворювання на алергічний риніт зростає навесні: тільки-но починають зацвітати дерева і трави, щороку безліч дітей (та й дорослих) стають жертвами сезонного алергічного риніту, відомого також як сінна лихоманка або поліноз.

Симптоми алергічного нежитю можуть тривати від кількох секунд до півгодини. Це нежить, чхання, виділення з носа, свербіж, набряк і закладеність носа, свербіж в очах, сльозотеча і почервоніння очей, свербіж у ділянці піднебіння, кашель. Людині без медичної освіти буває важко відрізнити алергічний риніт від «звичайного» нежитю [4], однак є певні відмінності в проявах цих різних захворювань, більшість з яких вказані в таблиці: при алергії і застуді.

Прови риніту: алергічний і неалергічний [6]

Алергія Застуда
Нежить, що триває тижнями, а то й місяцями. Нежить проходить протягом тижня.
Виділення з носу рідкі, прозорі. Виділення з носа густі брудного відтінку, жовтого, зеленого.
Кашель зазвичай відсутній. Ринорея часто поєднується з кашлем.
Чхання не приносить полегшення, хоча відзначається досить таки часто. Чхання тимчасово полегшує симптоми.
Немає характерних загальних симптомів застуди - високої температури тіла і т.д. Хворобливість, ломота в м'язах. Висока температура тіла.

Чому саме Цетрин?

Цетрин - сучасний антигістамінний препарат другого покоління, який містить активну речовину цетиризин. Цетиризин є потужним доступним антигістамінном. [3] Важливо й те, що цей лікарський агент був підданий більшій кількості клінічних досліджень, ніж його аналоги. [3]

Діюча речовина Цетрина визнана настільки ефективною, що вона підходить навіть для таких пацієнтів з алергічним ринітом, які виявилися несприйнятливі до інших антигістамінних препаратів.

Також цетиризин був визнаний препаратом вибору для тих пацієнтів, які страждають від важких симптомів алергічного риніту. [3].

Джерела:

  1. Цетрин: інструкція http://cetrine.com.ua/instruction/
  2. The Clinical Use of Cetirizine in the Treatment of Allergic Rhinitis https://www.karger.com/Article/FullText/351843
  3. Golightly LK, Greos LS: Second-generation antihistamines: actions and efficacy in the management of allergic disorders. Drugs 2005;65:341-384. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15669879
  4. С.В. Зайков. Аллергический ринит и коморбидные состояния. Журнал «Участковый врач», январь, 2016
  5. Т.Г. Федоскова. Антигистаминные препараты: мифы и реальность. Клінічна імунологія. Алергологія. Інфектологія. Березень, 2013
  6. Diagnosing Rhinitis: Allergic vs. Nonallergic. http://www.aafp.org/afp/2006/0501/p1583.html

ЦеИнт35-29/06/2017-ОТС