Цетрин: від чого допомагає?

Цетрин - один з представників великого класу препаратів, відомих як антигістамінні засоби: всі вони захищають від симптомів алергії. Практично в кожній домашній аптечці зазвичай знайдеться як мінімум один такий препарат, оскільки вдаватися до допомоги протиалергічних засобів час від часу проходиться як дорослим, так і дітям.

Для того, щоб зрозуміти, як діє Цетрин, від чого саме він допомагає, а також чим він відрізняється від аналогів, необхідно детально розглянути його дію.

Цетрин як засіб від алергії

Коли в організм потрапляє алерген (невинна в нормі речовина, яка в даному випадку сприймається імунітетом як чужорідна), в опасистих клітинах запускається синтез біологічно активної речовини - гістаміну. Гістамін, в свою чергу, виходить у міжклітинний простір і призводить до розвитку різноманітних проявів реакції гіперчутливості, тобто алергії.

Реакцію гіперчутливості може викликати безліч речовин: пилок рослин, шерсть / клітини епідермісу домашньої тварини, побутовий пил і т.д. Цей список може поповнювати до нескінченності: у кожного алергіка - свої тригери.

Цетрин, в складі якого міститься цетиризин, протиалергічна активна речовина, що блокує рецептори алергії, які називаються Н 1-гістаміновими, і тим самим зупиняє розвиток алергічної реакції в організмі, попутно знижуючи або усуваючи характерну симптоматику [1].

Цетрин при алергічному риніті

Алергічний риніт - запалення слизової оболонки носової порожнини, що виникає внаслідок подразнюючої дії алергену [2]. Алергічний риніт супроводжується нападоподібним чханням, утрудненим носовим диханням, сверблячкою в носі, набряком і прозорими виділеннями з носа.

Алергічний риніт - захворювання, яке не можна залишати без належної уваги навіть при легкій формі, так як він не тільки знижує якість життя хворого - несвоєчасне лікування або його відсутність може привести до приєднання бактеріальної інфекції з розвитком таких ускладнень, як фронтит або гайморит. Справа в тому, що запалення в сукупності з виділеннями створюють сприятливе середовище для розвитку патогенних мікроорганізмів в носовій порожнині. Тому необхідно якомога швидше зняти симптоми цієї форми алергії, усунувши тригер-алерген і прийнявши відповідний препарат.

У такій ситуації допоможе Цетрин - ефективний лікарський засіб, яке вже через 20 хвилин допомагає нейтралізувати вплив гістаміну і знизити симптоми алергічної реакції *. Важливо, що терапевтична дія Цетрину триває 24 години. Таким чином, при сезонному алергічному риніті, коли потрібне тривале застосування антигістамінного препарату, Цетрин підходить просто ідеально, так як його досить приймати один раз на добу.

Цетрин при алергічному кон'юнктивіті

Алергічний кон'юнктивіт - запалення кон'юнктиви, пусковим механізмом якого також як і при алергічному риніті, є контакт з алергеном [3]. Як правило, така реакція гіперчутливості розвивається після контакту з тригером практично миттєво: цьому сприяють анатомічні особливості будови ока - алерген проникає туди моментально.

При алергічному кон'юнктивіті виникають почервоніння, свербіж, набряклість кон'юнктиви, починається сильне сльозотеча. В особливо серйозних випадках може навіть з'явитися світлобоязнь. Спроби почухати очі тільки посилюють перераховані вище симптоми.

Відсутність лікування в даному випадку точно також може привести до приєднання бактеріальної інфекції, коли виділення з очей вже стають гнійними, а симптоми кон'юнктивіту - особливо болісними. І лікування, і процес одужання ускладнюються.

Щоб не допустити такого розвитку подій, симптоми алергічного кон'юнктивіту слід купірувати негайно. В цьому випадку потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Прийом Цетрину, - сучасного антигістамінного препарату, при перших же проявах алергічного кон'юнктивіту допомагає усунути розвиток дискомфортних або відверто болісних симптомів - свербіж, печіння, почервоніння.

Якщо мова йде про сезонний алергічний кон'юнктивіт (поліноз), коли протягом усього періоду активності алергену (тобто цвітіння тригерної рослини) потрібен регулярний прийом надійного і безпечного антигістамінного препарату - Цетрин допоможе подолати цей період.

Курс прийому Цетрину, як правило, визначає лікуючий лікар і залежить від ступеня тяжкості алергічного захворювання. Препарат зазвичай добре переноситься, мінімумом можливих побічних ефектів, то курс лікування може бути досить тривалим.

Джерела:

  1. Інструкція для медичного застосування лікарського засобу Цетрин. http://www.drlz.com.ua/ibp/lz_www.nsf/id/1E21780265A36AECC225860800326F9A/$file/UA67890201_4B1E.mht
  2. О. Зайцева. Аллергический ринит: диагностика и лечение. Лечащий врач №5/10. https://www.lvrach.ru/2010/05/13769862/
  3. А. Пугачев. Аллергические конъюнктивиты. Лечащий врач №5/99. https://www.lvrach.ru/1999/05/4527784/

*Початок ефекту після прийому препарату 20 хвилин (у 50% пацієнтів), через 60 хвилин - у 95% пацієнтів, згідно інструкції для медичного застосування.